A 2020/2021. tanévtől kezdődően iskolánk hivatalosan tagja lett a „Boldogságóra program” szakmai hálózatának. Ennek köszönhetően Boldog Iskola címet kaptunk.A Boldogságprogram egy kutatási eredményeken alapuló oktatási módszer, amivel a diákok boldogabbak, kitartóbbak lesznek, eredményeik javulhatnak és a velük való közös munka is könnyebbé válik. A program fókuszában az áll, hogy hogyan lehet a negatív gondolkodásmódon változtatni és a tanulásban egy optimista hozzáállást kialakítani a diákok körében. A program a pozitív pszichológia módszereire épül, ami mind a diákok, mind a pedagógusok jól-létével foglalkozik, és ahol lehetőség van a szülőket is bevonni a programba. Iskolánk pedagógusa, Király Krisztina elvégezte az ehhez szükséges 30 órás továbbképzést, így ebben a tanévben a 2. osztályban vezetjük be a Boldogságórákat. Célunk az, hogy a hagyományos tudásátadást és az életben szükséges kompetenciák fejlesztését összhangba hozzuk az iskolai oktatásban. A gyerekek megismerik a boldogság fő összetevőit, eközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspiráljuk őket, amelyek hozzájárulnak a boldogságszintjük növeléséhez. Az eredmény: optimista, magabiztos és kitartó iskolások, akik megoldandó feladatként kezelik a mindennapi kihívásokat, észreveszik az élet szépségeit, az örömteli pillanatokat, és boldog, határozott, pozitív énképpel rendelkező iskolássá, majd felnőtté válnak.

Hiszünk abban, hogy minden gyermeknek jár a BOLDOGSÁG!


Boldogságóra program bemutatása szülőknek


Ingyenes online rendezvény szülőknek és pedagógusoknak