Idén, a járványügyi helyzet miatt a szokottól eltérően ünnepeltük meg az október 23-i ünnepet. Iskolánk hetedikesei Csortos Ibolya és Csortos Tímea tanárnők vezetésével egy olyan műsort állítottak össze, amely méltó emléket állít a 1956-os hősöknek, közel hozza mindannyiunkhoz azokat az eseményeket, érzéseket, amelyeket az emberek akkoriban megéltek.  

A műsort iskolánk tanulói felvételről nézhették meg az osztályiakban. A felvétel az alábbi linken tekinthető meg Teams hozzáféréssel.  


Ugyancsak a mai napon 8. osztályos tanulóink irodalmi műsorral és koszorúzással emlékeztek meg az 1956-os eseményekről a recski kényszermunkatáborban. Tiszteletüket tették az ide hurcolt és a kőbányában dolgozó rabok emléke előtt. Az egykori őrtornyot, a tábor egyik büntetőbarakkját, valamint a kiállítást is megtekintették a tanulók.