2019. 10. 18-án 9 órától a világ minden táján gyermekek imádkozták a rózsafüzért a békéért és az egységért. Ebbe a világszintű imádságba kapcsolódtak be iskolánk hittanos diákjai, melynek helyszíne a parádi Szent Otília templom volt. Hálásan köszönjük az iskola vezetőségének, Dombi Ferenc atyának és Kovácsné Marika néni segítségét, támogatását.

A közös imára való felhívás előtti napon, október 17-én délután kaptuk a megrázó, szomorú hírt, hogy Tyukodi Róbert iskolánk kedves volt diákja hosszas, súlyos betegség után elhunyt, így rá emlékezve, egy mécses fénye mellett, a teljes rózsafüzér imádságot érte, az ő lelki üdvéért ajánlottuk föl. Iskolánk vezetősége, pedagógusai, minden dolgozója, valamint a gyermekek osztoznak a család gyászában és fájdalmában

„A halál nem jelent semmit.
Csupán átmentem a másik oldalra.
Az maradtam, aki vagyok
És te is önmagad vagy. Akik egymásnak voltunk,
Azok vagyunk mindörökre.
Úgy szólíts, azon a néven,
Ahogy mindig hívtál.
Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,
Ne keress új szavakat.
Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,
Folytasd kacagásod, nevessünk együtt
Mint mindig tettük.
Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.
Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is
Hallható volt, ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.
Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.
A fonalat nem vágta el semmi,
Miért lennék a gondolataidon kívül…
Csak mert a szemed nem lát…
Nem vagyok messze, ne gondold.
Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.
Meg fogod találni a lelkemet és benne
Egész letisztult szép gyöngéd szeretetemet.
Kérlek, légy szíves… ha lehet, töröld le könnyeidet,
És ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem.”
(Szent Ágoston)