Történelemoktatók Szakmai Egyesülete  idén első alkalommal rendezte meg az említett versenyt. Iskolánk két nyolcadikos tanulója, Fogarasi Gábor Martin és Vanó Péter jelentkezett a megmérettetésre. Az iskolai fordulóból bejutottak a regionális döntőbe. Az ezt követő országos döntőre 2018. május 19-én Budapesten, gyönyörű környezetben, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum (Vajda Hunyad vár) impozáns épületében került sor, ahol Vanó Péter képviselhette iskolánkat. A döntősök változatos feladatokban mérhették össze tudásukat, majd az első hat feladat után a zsűri összesítette az addig elért pontokat, és a legjobb versenyzőket egy speciális „hatos döntőbe” juttatta, ahová Peti is bejutott. Végül az 5. helyen végzett. A versenyzők a vetélkedő során bebizonyították, hogy okkal kerültek be a végső fordulóba, és joggal tekinthetik magukat az ország legjobbjainak. Gratulálunk nekik és felkészítő tanáruknak: Révész Lillának.